24 września 2016

Maleńkie kwiaty - kurs. || Little flowers - tutorial.

Hej!
Nadeszła pora na kolejny mój kurs dla scrapki.pl. Dziś pokażę Wam więc jak w prosty sposób zrobić kwiaty idealne do wypełniania kompozycji kwiatowych.

Hi!
Its's time to present my next tutorial for scrapki.pl online store. So today I'd like to show you how to do small flowers.


Potrzebne materiały:

- pręciki do kwiatów
- papier śniadaniowy lub inny cienki papier
- żółty lakier do paznokci
- wykrojnik/dzirrkacz - koło z falbanką (ostatecznie kształt możecie wyciąć również ręcznie lub za pomocą nożyczek ozdobnych)
- igła
- klej
- matowy top coat - opcjonalnie, ja stwierdziłam, że matowe pręciki będą wyglądały nie tylko ładniej, ale też i bardziej naturalnie

You will need:

- flower stamens
- very thin paper
- yellow nail polish
-die cut/punch - scalloped circle
- needle
-glue
- matte top coat - though, it is optioanl


1. Pomaluj pręciki żółtym lakierem - najprościej jest je po prostu zanurzyć w buteleczce i przytrzymać je nad nią na moment aż do ścieknięcia nadmiaru.

1. Paint stamens using yellow nail polish.


2. Pozostaw pręciki do wyschnięcia - do umocowania ich na konstrukcji składającej się ze szklanki i patyka szaszłykowego użyłam mini klipsów biurowych.

3. Jeśli wybierzecie opcję z matowym topem, to właśnie po wyschnięciu żółtego lakieru jest ten moment, kiedy możecie zanurzyć w nim pręciki i pozostawić do wyschnięcia.

2. Let them dry for a while. I pinned them to a stick using mini paper clips.

3. If you want yous stamens to be matte, you should paint them at this point and let them dry for a while.


4. Czas zabrać się za płatki. Wycinam więc wykrojnikiem koła z papieru śniadaniowego. Jest on na tyle cienki, że spokojnie możecie wycinać w kilku warstwach na raz. 

4. Time to do our petals. Cut scalopped circles out of thin paper.


5. Po wycięciu każde pojedyncze koło składam na cztery części aby wyznaczyć środek, w który następnie wbijam igłę i na niej roluję w palcach całość tworząc "kielich" kwiatu.

5. After cutting, fold each circle in fourths, put a needle in the center of the circle and then roll it using your fingers.


6. Gdy pręciki są już suche a koła uformowane, w każdy powstały "kielich" wkładam pręcik, roluję go jeszcze raz aby jeszcze lepiej go uformować, a gdy jestem już zadowolona z efektu rozwijam "kielich" aby dodać kropelkę kleju i powtarzam czynność z rolowaniem jeszcze raz aby nadać mojemu kwiatu ostateczny kształt.

6. Take stamens and put them in the center if each circle, roll it using your fingers and then put a bit of glue in the splice of petals and stamen and roll it again.


I tak! To już koniec. Prawda, że łatwe?
Zobaczcie teraz do czego można takie maleństwa wykorzystać. ;)

And yeah. That's it. Isn't easy?
Look what you can do using this little guys.


Oprócz kwiatów DIY użyłam także:

Apart form my DIY flowers I also used:


Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Buźka! :*

Hope you enjoyed it!
Kisses! :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde pozytywne słowo, które sprawia mi radość za każdym razem gdy je czytam. ;)