8 września 2014

Creative Blog Tour

Hej!
Jakiś czas temu dostałam zaproszenie od Iluszki aby wziąść udział w tej właśnie zabawie.
Zaproszenie oczywiście przyjęłam i dzisiaj moja kolej by opowiedzieć Wam nieco o mojej tak zwanej twórczości.


A więc do dzieła!Prace Ilony podziwiam już od bardzo, bardzo dawna. ;) Bardzo ją cenię za jej dokładność, staranność oraz pasję i serce które wkłada w każdą wykonaną pracę. I pomimo tego, że robi ich naprawdę wiele, każda ma swój urok i różni się od pozostałych a jedyną ich wspólną cechą jest to, że są naprawdę godne podziwu. ;)

Dzisiaj będzie trochę inaczej, ponieważ odpowiedzi będą także po angielsku. :D I pomimo tego, że ten język nie sprawia mi problemów na codzień jestem zbyt leniwa by pisać dwujęzyczne posty. :D

1.  Nad czym obecnie pracuję? What am I working on?Rzeczą, która ostatnio zajmuje ostatnio każdą moją wolną chwilę jest album niespodzianka. I z racji tego, że to właśnie niespodzianka nie będę sie rozpisywać na ten temat, a efekty zobaczycie być może już wkrótce. Wczoraj dostałam też zamówienie na księgę gości weselnych więc powoli zabieram się za jej projektowanie.

The thing that lately takes most of my free time is the album which I make as a surprise for somebody. And due to the fact that it is a surprise I will not tell you anything about this and I will try to show you the final effect soon. Yesterday, I also got the order to make a wedding guest book so I prepare my composition and plan how to make it.

2. Czym moja praca różni się od innych w tej branży? How does my work differ from others of its genre?To pytanie definitywnie należy do tych trudnych, ponieważ samemu czasem trudno określić czym własna praca różni się od innych, gdyż nie zauważmy pewnych niuansów, np. tego, że układamy kwiaty w szczególny sposób. Niemniej jednak staram się aby każda moja praca pokazywała część mnie, czy to zwariowane i kolorowe LO, czy romantyczna kartka.

This question definitely belongs to the group of difficult ones, because sometimes it's hard to evaluate how our projects differ form others because we can't notice some nuances e.g. that we put the flowers in the specific way. Nonetheless, my aim is to create projects that will show me, either it is crazy and colorful layout, or romantic card.

3. Dlaczego piszę (bloga) o tym co tworzę (robię)? Why do I write/create what I do?


Po pierwsze i najważniejsze: sprawia mi to przyjemność. Lubię ten proces, kiedy muszę usiaść na spokojnie i pomyśleć co danego dnia chcę pokazać i napisać. Oczywiście jest to też czynność rozwijająca, poprawiająca zdolności językowe i ułatwiająca komunikowanie się więc generalnie na plus. A tak poza tym zawsze marzyłam o taki małym "magazynie" moich prac, miejscu  do którego zawsze będę mogła wrócić i po prostu popatrzeć i wyciągnąć wnioski.

The first and the most important factor is that i really like it. I love the process when I have to sit and wonder what I want to show and share with my readers. Obviously, that activity helps me to develop my personality, improve my language skills and simplify the act of communication so I don't see any disadvantages. Beside that, I've always dreamed of some kind of "storehouse" for my projects, so the place always open for me when I can just take a look and draw clonclusions.

4. Jak odbywa się mój proces tworzenia (pisania)? How does your writing/creating process work?Mój proces tworzenia jest według mnie bardzo skomplikowany, ponieważ efekt końcowy prawie zawsze różni się od tego, który był zamierzony lub wymyślony wcześniej. Czasami kiedy w ogóle nie mam pomysłów i doskwiera mi brak weny muszę odłożyć to nad czym aktualnie pracuję i wrócić do tego kolejnego dnia.

In my opinion my creative process is very complicated because the final effect is almost always different form that which was intended and created in my mind earlier. And sometimes when I have no ideas and lack of inspiration annoys me, I have to put the project away and come back to it the next day. ;)

Zdjęcia w większośości robione telefonem, bo Instagramowe, ale myślę, że one najlepiej oddają opisywane zjawiska więc dlatego zdecydowałam się je wykorzystać. ;)
A teraz jedna osoba, która zgodziła się pociągnąć wycieczkę po blogach dalej:Ewę znam w zasadzie od niedawna, ale czasami mam wrażenie jakbym znała ją od paru dobrych lat. Niezwykle miła, ciepła oraz pozytywna osoba, zawsze chętna do pomocy i rozmowy. ;) Poza tym niezwykle utalentowana i mistrzyni od "zadań specjalnych". Jej albumy to dla mnie istny majstersztyk. ;)

Mam nadzieję, że Was nie zanudziłam a za tydzień spotykamy się u Kurdupla. ;)
Dobrej nocy! ;)

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis :) Czekam z niecierpliwością aż zaprezentujesz album ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nats dziękuję za to, że zgodziłaś się przyjąć moje zaproszenie :) Fantastycznie jest dowiedzieć się o Tobie tylu ciekawostek i z pewnością nie zanudziłaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. super wpis:) czekam na album:) milo jest dowiedzieć się czegoś więcej o Tobie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha :D Dzięki wielkie za zaproszenie ;) Jejku, fajnie poczytać o tym jak tworzysz, szczególnie że coraz bardziej przekonuję się do tego że każda z nas robi to podobnie- mimo że przecież nikt nas tego nie uczył. Na album też czekam z niecierpliwością, ciekawe co nam znowu pokażesz :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny wpis :) Jak reszta, czekam na album, rozbudziłaś strasznie moją ciekawość ;) I czekam też na to, co napisze Kurdupel :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozytywne słowo, które sprawia mi radość za każdym razem gdy je czytam. ;)