25 czerwca 2016

Project Life #5: May 2016 + Scraphacki

Hej!
Dzisiaj na blogu scrapki.pl gości mój majowy Project Life oraz kilka trików, które ułatwiają mi scrapowanie:

Hi!
Today at scrapki.pl's blog  I am showing you my May Project Life spread plus some hacks I use when I scrapbook:
Scraphack #1


We wcześniejszych moich filmach mogliście widzieć, że czasem przyklejam alfabety/naklejki na półprzezroczysty papier właściwie niewiadomo w jakim celu. :D A więc już śpieszę wyjaśnić.

In my earlier process videos you could have seen that I stick my alphas/stickers on some transparent piece of paper. I'm going to explain you why:


Ten „półprzezroczysty papier” to papier do pieczenia. Ma on właściwości nieprzywierające a więc naklejając na niego naklejkę nie straci ona swoich właściwości. ;)
Ale właściwie po co to robić?
Jestem perfekcjonistką i osobą raczej niezdecydowaną. Zanim coś przykleję muszę się milion razy zastanowić (co rzecz jasna wydłuża proces tworzenia no ale cóż poradzić – taka moja kapryśna natura). Papier do pieczenia pozwala mi więc przesuwać naklejki po pracy by zdecydować o ich docelowym miejscu a jeśli zdecyduję, że konkretna rzecz jednak nie pasuje spokojnie mogę ją przykleić na arkusz z którego pochodzi. ;)

This is actually non-stick baking paper. Thanks to its non-stick layer stickers don't loose their stickiness.
But why am I actually doing this?
I am a perfectionist and I have to think about the target position of the sticker really hard before sticking it on my project. Baking paper allows me to do so and when I decide that certain sticker doesn't fit the project at all I can put it away on the sticker sheet. ;)


Scraphack #2


No ok. Przykleiliśmy sobie naklejki na papier do pieczenia. Fajnie. Ale komu chciałoby się tysiąc razy je przeklejać z miejsca na miejsce, zwłaszcza gdy są to malutkie literki i nie jest to wcale takie łatwe?

We've already stuck stickers on baking paper. But it is certainly pointless re-sticking them million times, particularly when there're little alpha stickers.


W takich przypadkach naklejam każdą następną literkę tak, aby odrobinę nachodziła na poprzednią. W  ten sposób po odklejeniu od papieru do pieczenia mamy cały wyraz, który wystarczy przykleić w wybrane miejsce.
Prawda, że banalne i mega pomocne? ;)

In this case I stick each following letter on the marging of the previous one. In this way when I unstick it from baking paper it remain as a whole word.
So easy, isn't it? :)Scraphack #3


Czasem zdarza się, że stempel  - a już w szczególności ten z datownika – nie odbije się zbyt dokładnie. I zaczyna się panika i kombinowanie czym by tą plamę zakryć.

There are situation in which our stamp - in particulaly date stamp - don't print as precisely as we wished. We immediatelly start thinking how to mask that blolb.


Jak widzicie u mnie to nie odbiło się praktycznie nic (chciałam spreparować taką sytuację i wyszło aż za dobrze :D) ale dzięki temu możecie zobaczyć, że można uratować nawet najbardziej beznadziejny przypadek.
Złapcie więc za ołówek i postarajcie się jak najdokładniej umiecie odwzorować wzór ze stempla. Teraz wystarczy tylko poprawić czarnym cienkopisem i gotowe!
A więc gdy następnym razem przytrafi się Wam coś takiego – spokojnie. Zróbcie dwa głębokie wdechy i do dzieła! :D

As you can see my stamp is barely visible but thanks to that I'm going to show you that you can retreive even the worst case.
Just simply take a pencil and imitate the pattern from the stamp as cerfully as you can. Now you can trace the lines with your fineliner and that's it!
So whenever you experience this situation again - take a deep breath and take the plunge. ;)

Scraphack #4


Jak widzicie data na tej karcie nastemplowana jest dosyć niestandardowo.

As you can see I used my date stamp in non-standard way.


Aby wykonać takie stemplowanie musimy umyć stempel bo inaczej resztki odbiją się tam gdzie byśmy nie chcieli i zrujnują nam kartę (a na to jeszcze nie znalazłam hacka ;<). Kiedy więc nie mam żadnej chusteczki aby wyczyścić datownik zaklejam sobie wcześniej „moczone” w tuszu części aby przypadkiem czegoś nie ubrudzić. ;) I gotowe – nic prostszego! ;)

To make this kind of stamping the stamp must be completely clear before using it again. So whenever I don't have wipes within arm's reach I stick washi tape on earlier used parts of date stamp so that they wouldn't mess up my project. It is terribly easy. ;)Scraphack #5


Czas więc na słów kilka o organizacji naklejek.

It's time for a few words about stickers organization.


Większość naklejek na arkuszach spakowana jest w folijkę oraz usztywniający kartonik i podczas scrapowania po wyciągnięciu z szafki i rozpakowaniu kilku takich opakowań tworzy nam się krótko mówiąc chaos (no bo nie oszukujmy się - kto pakuje i odkłada na miejsce zaraz po użyciu?). A później przy sprzątaniu jest jeszcze większy zamęt bo nie wiemy która folijka z którym arkuszem  i kartonikiem, itd. Aby zaoszczędzić trochę czasu przy sprzątaniu kartonik dopinam zszywaczem do arkusza i w ten sposób do odnalezienia w całym stosie przydasi zostaje nam tylko folijka. Yaaaay! No to powodzenia. ;)

Majority of stickers are packed in a foil packaging and also has a cardstock piece. So during scrapbooking we use a lot of stickers and when they're all unpacked we've got a little chaos when we have to unclutter them. To save some time I attach  sticker sheet to cardstock piece and in this way the last thing to do is to find a foil packaging in your goodies' pile. Good luck, then. ;)


Jeszcze gorsze do uporządkowania są te zestawy, które zawierają kilka arkuszy. Je także spinam zszywkami, tym razem u góry, robiąc coś na kształt książeczki. ;)

But I find the most irritable and hard to organize this sets of stickers consisting of a few sticker sheets. I fasten them all together using the stapler creating in this way kind of a booklet. :)


Materiały ze sklepiku scrapki.pl:

Products from scrapki.pl online store:

Mam nadzieję, że podoba Wam się moja czerwcowa rozkładówka a także scraphacki. :)
Uściski! :*
P. S. Kto z Was ogląda dzisiaj mecz i dopinguje naszych piłkarzy? :D

Hope that you like my May spread and also scraphacks that I presented. ;)
Hugs! :*
P. S. Who is cheering on our team is today's footbal match? :D

5 komentarzy:

 1. "dwójke" biorę :-) tez dlugo medytuje nad tym gdzie przykleić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny taki post z praktycznymi poradami. Niby drobiazgi, a mogą znacznie ułatwić pracę :) Jak jeszcze dużo kleiłam, to też zawsze zastanawiałam się milion razy, gdzie pasuje jaki element ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie! W Twoim stylu, który uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale CUDO ! <3 Jest tak przejrzysty i jasny, uwielbiam taki styl w PL !
  Sama chciałabym się za niego wziąć, ale chyba brak mi czasu i systematyczności ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozytywne słowo, które sprawia mi radość za każdym razem gdy je czytam. ;)